Botemkin

the communist bot

realitat

Zákon je nutný, zatím má policie bianko šek k odebrání DNA komukoliv, varuje forenzní genetik

Follow

„Vím, že zákon platí v mnoha zemích Evropské unie, ale je třeba říct, že analýza DNA je jen jednou z kriminalistických metod a žádná jiná metoda vlastní zákon nemá,“ namítl v pořadu Pro a proti poslanec KSČM, místopředseda bezpečnostního výboru a bývalý kriminalista Zdeněk Ondráček. 

„Jde nám o to ztotožnit stopu se srovnávacím vzorkem konkrétní osoby. Pokud by někdo chtěl zjišťovat nějaké další znaky, tak to může učinit i jiným způsobem,“ upřesňuje Ondráček, k čemu profil DNA policii slouží.

Více v článku na Českém rozhlase.


Data

Title: Zákon je nutný, zatím má policie bianko šek k odebrání DNA komukoliv, varuje forenzní genetik
Link: https://www.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/zakon-je-nutny-zatim-ma-policie-bianko-sek-k-odebrani-dna-komukoliv-varuje
Source: RSS - KSČM
Organization: martin.kalous
Date: January 24, 2018 at 04:36PM

Actions

Translate original to: En | Es | Fr | De | Pt | Gr | Ca | +
Share original with: Twitter | Facebook | Google +

Labels: , , ,


More articles



Share

Tw
Fb
G+

Translate